Strona główna / Dla klienta / Blog

Obrazy na płótnie do naszego salonu

Co powiesić w swoim salonie? Pytanie niby banalne, jednak często wymagające odpowiedzi. Oto nasze propozycje.

Obrazy na płótnie do naszego salonu

Obrazy na płótnie do naszego salonu


Salon to szczególna przestrzeń w naszym domu. W nim często przebywamy w ciągu dnia, odpoczywamy, czasem pracujemy i rozmawiamy. W tym miejscu przyjmujemy gości–rodzinę i przyjaciół, a czasem znajomych z pracy. Wystrój salonu nie powinien być przypadkowy, nieprzemyślany i chaotyczny.

Obrazy na ścianach salonu

Nasz salon może być udekorowany w różny sposób. Możemy powiesić na ścianach obrazy tradycyjne, ręcznie malowane na płótnie, reprodukcje dzieł sławnych malarzy. Dobrą propozycją innowacyjną i pełną artystycznego smaku są również obrazy na płótnie – nowoczesne grafiki, które doskonale wpisują się w każdą estetykę wnętrza.


Jaki obraz na płótnie wybrać do salonu?

To pytanie pochłania nas, kiedy zastanawiamy się, jak urządzić nasz nowy salon. Kiedy zdecydujemy się na obrazy na płótnie, pojawia się kolejne pytanie: czy każdy obraz nadaje się do salonu? Musimy uświadomić sobie, że wybór obrazu na płótnie zależy od wielu czynników:

1) od wielkości salonu,
2) kolorystyki pomieszczenia,
3) układu mebli i innych przedmiotów w salonie,
4) od materiału, z którego wykonane są meble i pozostałe elementy znajdujące się w salonie.

Jeżeli salon jest niewielkich rozmiarów, należy wybrać obrazy mniejsze. Jeżeli natomiast pomieszczenie jest większe, możemy śmiało zdecydować się na większe formaty. Wybór obrazu na płótnie w niewielkim stopniu zależy od ceny. Wszystkie są dostępne w atrakcyjnych cenach przystępnych dla każdej kieszeni. Urządzając salon w określonej porze roku, możemy sugerować się aurą za oknem. Można dobrać obraz na płótnie pod określoną porę roku, np. wiosnę lub lato.

Niektórzy pasjonaci obrazów na płótnie zmieniają wystrój salonu ze względu na porę roku. Inne obrazy wiszą w salonie na wiosnę, inne latem, a jeszcze inne na jesieni i w zimie. Ten sposób doboru obrazów jest interesującym i zasługującym na uwagę rozwiązaniem. Obrazy na płótnie nie są drogie, więc można wyposażyć się w kilka i zmieniać stosowanie do pory roku. Zmieniając kompozycję przedmiotów w salonie, można również zmienić obrazy na ścianach. Inne umeblowanie salonu może iść w parze ze zmianą obrazów. Podobnie jak pomalowanie ścian salonu na inny kolor motywuje nas do zmiany obrazów. Możliwości jest wiele, każda z nich jest atrakcyjna i godna uwagi. Dużo też zależy od naszej pomysłowości i gustu. W salonie powinniśmy się dobrze czuć. Należy więc tak go urządzić, aby obrazy na płótnie, które wiszą na ścianach, podobały się nam, wyzwalały w nas pozytywne emocje, relaksowały i pobudzały zmysły oraz wyobraźnię.

Obrazy na płótnie do salonu urządzonego w określonym stylu


Styl wnętrzarski salonu ma istotny wpływ na wybór określonego obrazu na płótnie. Salon może być bowiem urządzony np. w stylu minimalistycznym, futurystycznym, skandynawskim albo w stylu retro lub folk. Stosownie do estetyki wnętrza, designu pomieszczenia powinno się wybrać obraz na płótnie. Starannie i gustownie dobrany obraz do salonu urządzonego np. w stylu minimalistycznym będzie idealnie harmonizował się z charakterem pomieszczenia i stanowił integralny element całości. Dobrą propozycją do salonu minimalistycznego są takie obrazy, jak: Surrealistyczna koncepcja człowieka, Kreatywna minimalistyczna ręka, Minimalistyczny geometryczny, Morze chmur nad lasem w tonacji szaro-białej, Baner z papieru pastelowego. W salonie urządzonym na wzór futurystyczny warto zdecydować się na obrazy na płótnie typu : Abstrakcyjne puste białe miejsce, Ciemna abstrakcja futurystyczna, Futurystyczny zanik, Architektura abstrakcyjna, Futurystyczny elektroniczny, Wektor futurystyczny, Biały robot latający, Futurystyczny projekt wnętrz. Do salonu zaprojektowanego na wzór skandynawski idealnie pasują takie obrazy, jak Piękny wektor bez szwu, Abstrakcja skandynawska, Czarno-złota ilustracja, Zestaw nowoczesnych szablonów, Wektor kolorowy kolaż, Jednolity wzór natury. Styl retro i folk nawiązują w treści i formie do motywów od dawna obecnych w sztuce malarskiej i kulturze. Retro bardziej związane jest z kulturą miejską, natomiast folk – ludową.
Interesującymi propozycjami do salonu retro są następujące obrazy na płótnie z gatunku Pop-Art – Projekt plakatu retro party, Koktajl retro znak, Comic Pow!, Pocztówka Retro Mountain, Plakat retro stacji paliw. Folkową propozycją do salonu są Tradycyjny lud morawski, Polski wzór ludowy wektor, Piękna kolorowa kreskówka, Papercut polskie ludowe kwiaty, Nowoczesne ludowe plemienne boho, Polski haft kwiatowy, Wektor węgierski ludowy, Sztuka wektor kolorowy.

Niezależnie od stylu, w jakim urządzony jest nasz salon, należy zsynchronizować obraz na płótnie z wystrojem wnętrza. Przestrzeń salonu udekorowana obrazami na płótnie to nowoczesny design czerpiący inspirację z tradycji.

Czytaj także: